• 1

 • 2

  Komputerowe wspomaganie projektowania

 • 3

  Transport szynowy

 • 4

  Symulator jazdy lokomotywą/Arduino

 • 5

 • 6

Informujemy, że od lutego 2019 roku rozpoczęto zajęcia z mechatroniki w SKN C.A.D. Zajęcia prowadzi opiekun koła naukowego - dr inż. Adam Mańka. W ramach zajęć studenci nabywają wiedzy w zakresie podstawowym, ale bardzo szybko nabierają doświadczenia i umiejętności, co pozwala im na budowę własnych projektów - często bardzo ciekawych i zaawansowanych. 

PS. Od 2019 roku powstała strona: www.mechatronika.2ap.pl. Na tej stronie można znaleźć informacje o najczęściej wykorzystywanych modułach przy tworzeniu projektów z mechatroniki w Arduino. Przy okazji są tam też instrukcje do zajęć laboratoryjnych z Diagnostyki II.

Zapraszamy...
(zapisy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Miło nam poinformować, że od 2018r trwa budowa zupełnie nowej wersji symulatora pojazdu kolejowego (EU07). Projekt prowadzi dwóch wybitnych studentów pierwszego roku (w momencie rozpoczęcia) uzdolnionych w zakresie mechatroniki oraz pojazdów szynowych. Studenci Ci, pomimo młodego wieku, posiadają duże doświadczenie w budowie symulatorów kolejowych.

Cały projekt został objęty dofinansowaniem ze strony Dziekana Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej dr hab. inż. Piotra Folęga prof. PŚ za co w imieniu własnym oraz studentów serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że wyniki tych prac będą widoczne już we wrześniu 2019r. w formie nowego symulatora. Szczegółów konstrukcji jeszcze nie zdradzam, ale zapowiada się fantastyczna zabawa nauka.

 

Półroczny kurs modelowania w systemie CATIA v5 został zakończony 6 czerwca 2019 r. rozdaniem 15 dyplomów.
Kurs prowadzony był przez opiekuna koła SKN C.A.D. i obejmował modelowanie bryłowe, podstawy modelowania powierzchniowego, ergonomii oraz analiz wytrzymałościowych i modalnych.

Wszystkim, którzy ukończyli kurs i zdali egzamin serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów zawodowych!

Przy tej okazji pragnę złożyć serdeczne podziękowania firmie Alstom za udostępnienie dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej 13 stacji roboczych wraz z oprogramowaniem, które to umożliwiły przeprowadzenie tego szkolenia!

 

 

Budowa symulatora jazdy lokomotywą